јазици

Дасол Сокол 20E FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Add-on верзија2.0
 • Рејтинг
  (6 гласови)
 • големина 65.1 MB
 • Превземања 8 887
 • Креиран -26 06 2019-
 • Променето -26 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10.5
 • Список на компатибилност:
  • Локхид Мартин Prepar3D до v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Симулатор за летање на Мајкрософт
  • Симулатор за лет на Мајкрософт X SP2
 • превземи
 • Автор:
 • Развој на модел и мерач од Арилд Елверум (Роторхуб). Текстури и модни модели од Томас Рохл.
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Промена на дневник

Освежено на 26 / 08 / 2019: Верзија 2.0. Нов пакет со модели Falcon 20 / 200 / HU25. Вклучени се патнички, карго, ECM MIL, електронско војување, влечење на целите, атмосферски истражувања, истражување за електроника на МИТ, верзии на Guardian USCG. Најмалку 16 различни модели и 23 препарати. Погледнете го прирачникот за читање и PDF (пилотски белешки) за подетални описи

Овој пакет е низок поли модел за учење, а не пример. Сепак, авторот се обиде да го направи што е можно попрецизно во рамките на своите тековни знаења и способности во однос на FSX/P3D развој. Таа користи само стандард FSX/P3D Функционалност на SDK. Погледнете го прирачникот PDF (Пилотни белешки) за подетални описи.

Dassault Falcon 20 е француски бизнис авион развиен и произведен од Dassault Aviation. Првиот бизнис авион развиен од фирмата стана првиот од семејството на бизнис авиони кои се произведуваат под исто име. И помалиот Falcon 10 и поголемиот трихонт Falcon 50 беа директни деривати на Falcon 20. Сокол 20, првично познат како Dassault-Breguet Mystère 20, беше одобрен да продолжи со развојот на авионот во текот на декември 1961. Тоа е ниско-крилен монопланет дизајн, напојуван од двата мотори на турбореактивни мотори CF700 General Electric. На 4 Мај 1963, прототипот го направи својот девичен лет. Првиот производствен авион беше воведен на 3 јуни 1965. (Извор Википедија)

Дасол Сокол 20E FSX P3D 1Дасол Сокол 20E FSX P3D 3Дасол Сокол 20E FSX P3D 4Дасол Сокол 20E FSX P3D 5Дасол Сокол 20E FSX P3D 6Дасол Сокол 20E FSX P3D 8Дасол Сокол 20E FSX P3D 9Дасол Сокол 20E FSX P3D 10Дасол Сокол 20E FSX P3D 11Дасол Сокол 20E FSX P3D 12Дасол Сокол 20E FSX P3D 14Дасол Сокол 20E FSX P3D 15Дасол Сокол 20E FSX P3D 16Дасол Сокол 20E FSX P3D 18Дасол Сокол 20E FSX P3D 19Дасол Сокол 20E FSX P3D 20Дасол Сокол 20E FSX P3D 21Дасол Сокол 20E FSX P3D 22Дасол Сокол 20E FSX P3D 23Дасол Сокол 20E FSX P3D 24Дасол Сокол 20E FSX P3D 25Дасол Сокол 20E FSX P3D 26
 • Автор: Модел и развој на мерачот од Арилд Елверум (Роторхуб). Текстури и модни модели од Томас Рохл.
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Add-on верзија2.0
 • Рејтинг
  (6 гласови)
 • големина 65.1 MB
 • Превземања 8 887
 • Креиран -26 06 2019-
 • Променето -26 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10.5
 • Список на компатибилност:
  • Локхид Мартин Prepar3D до v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Симулатор за летање на Мајкрософт
  • Симулатор за лет на Мајкрософт X SP2
 • превземи
 • Автор:
 • Развој на модел и мерач од Арилд Елверум (Роторхуб). Текстури и модни модели од Томас Рохл.
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium