јазици

Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

Еве ексклузивно на мајчин јазик Rikoooo на Sukhoi SuperJet 100 FSX и Prepar3D v4. Тоа е со дозвола на Едгар Гинарт Лопез (АЕРОПРОИЕКТО) дека Rikoooo го конвертира овој модел кој беше првично за FS2004.

Специфичности: Овој пакет е вклучен со виртуелен кокпит, што е оној на стандардниот A321 на FSX и изменето од Rikoooo (во моментов нема слободен VC на SSJ-100), сепак, Панелот 2D е оној на SSJ-100 создаден од Едгар Гинарт Лопез, зависи од вас да изберете, или пак летате во ВЦ режим или Напреден режим на 2D панел на SSJ-100, или и двете. Во секој случај, авионот е совршено контролиран.

Вклучен со звуци од SSJ-100, звук на повик, звук на мерачот V1 Vr V2, мерач на RCB Groundhandling, FMC, панелот 2D е во две верзии или 16 / 9 екран или 4 / 3 екран. Три препарати: Аерофлот, Интерџет, Вајт.

Забележете дека во верзијата 2D во панелот додатокот започнува СВЕТНА И ДАРКО режим, прочитајте го упатството за добар зафат на системите. За да започнете батерии, мора да ги отстраните заштитните заштити со десното копче на глувчето, ова е многу важно! Во спротивно, може да бидете блокирани во овој момент, видете ја сликата подолу:

кликнете

Некои од вас ќе остават коментари да кажат дека моторите не започнуваат од режимот 2D панел, но не, тие започнуваат многу добро ако ја следите барем мануелната постапка дали за FSX or Prepar3D v4 +.

Sukhoi SuperJet 100 (кратенка: SSJ100, исто така познат по своето поранешно име Russian Regional Jet или RRJ, на руски: Сухой Суперджет 100) е семејство на регионален авион на компанијата Сухој Цивил Авионска компанија (СКАЦ). Првиот лет се случи на мај 19, 2008.

SuperJet 100 треба да биде достапен во неколку верзии во зависност од должината на трупот за капацитет за превоз кој се движи од патниците 75 до 95.

Во 2014 беше пуштена во употреба деловната верзија на Sukhoi SuperJet 100 (Википедија)

Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 3Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 4Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 5Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 6Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 8Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 9Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 11Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 12Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 13Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 14Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 15Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 16Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 17Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 18Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 19Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 20Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 21Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 22Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 23Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 24Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 25Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 27Сухој СуперЈет SSJ 100 FSX P3D 28
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици