јазици

Convair 580 FSX

HOT
Големина 66.4 MB
Превземања 10 831
Создаден 01--12 2009 01: 24: 53
Промени 27 08--2012 03: 11: 30
лиценца freeware надворешен
Автор: Брет Хендерсон, Алехандро Рохас Lucena
Превземи За FSX SP2 и FSX-Steam #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
На Convair CV-580 беше конверзија од Convair CV-340 или CV-440 авион со два Алисон 501 D13D / H турбовитлов мотори во местото на интернет на клипот, зголемена вертикална перка и пат е изменета хоризонтални стабилизатори. Имплементацијата беа извршени од страна Пацифик Airmotive во име на Алисон Мотор компанијата.

Роден FSX модел на Convair 580. Со висока резолуција текстури. Целосно функционална VC адаптирана од Convair 240 VC. Реални лет динамика и операции. Комплетна анимација вклучува авто-чување на скали. Автор: "Се обидов да го фати духот на банален, стари, турбомотори". Три liveries вклучувајќи гроздобер, Централна Северна ерлајнс, Фронтиер ерлајнс, и модерни товар на изведувачот, DHL.
Convair 580 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици