јазици

Mitsubishi J2M3 Raiden Type 21 Џек FSX SP2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.5 MB
 • Превземања 10 739
 • Креиран -28 04 2011-
 • Променето -11 09 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Чудни авиони на прасе.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Мицубиши J2M Raiden "Џек", беше борец, пресретнувачи чисто земјиште-базирани и исклучиво се користи од страна на јапонската морнарица за време на вториот дел од Втората светска војна.

Прекрасен мајчин FSX SP2 модел со HD текстури, целосна виртуелна кабина, многу анимации и две препратеници. Секакви киднапери за втората светска војна.

Видео од Flyer8600 член на Rikoooo
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Чудни авиони на прасе.
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.5 MB
 • Превземања 10 739
 • Креиран -28 04 2011-
 • Променето -11 09 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Чудни авиони на прасе.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици