јазици

Нортроп XP-56 црна куршум FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.35 MB
 • Превземања 6 092
 • Креиран -16 02 2012-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
модел 3D е реплика на висок квалитет и како виртуелен кабина со кликање обичај мерачи и HD текстури внатре и надвор. Вклучени звуци и еден repaint на USAAF 1944 - прототип борец.

На Нортроп XP-56 Црна Куршум е американски борбен пилот. има искусни многу проблеми за време на неговиот развој и затоа не влезе во употреба со USAF. сега е изложена во Националниот музеј за воздухопловство и вселена во Вашингтон.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.35 MB
 • Превземања 6 092
 • Креиран -16 02 2012-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим прасе Конрад
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици