јазици

Soko J-20 Kraguj FSX-SP2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 4.70 MB
 • Превземања 4 508
 • Креиран -29 02 2012-
 • Променето -25 09 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Обиколните авиони на Piglet
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Светло-морничарски авиони развиени од SOKO за време на 1960. Додека ефтин и лесен за ракување и одржување, авионот се сметаше за далеку покорисен, а производството престана да работи по авионите 50. Неколку години од Крагуј (Swallow) го направија својот пат до граѓанскиот регистар во последниве години.

Убава виртуелна кокпит, моделот е мајчин FSX забрзување
Три препратеници: југословенски воздухопловни сили, југословенски воздухопловни сили, цивилна шема "Летечкиот тигар АВГ ВАРБИРД", американски граѓански регистар, хрватски вооружени сили, заробен од Југокоски сили, Шема на УСАИД за воени злосторства, американски граѓански регистар.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Обиколните авиони на Piglet
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 4.70 MB
 • Превземања 4 508
 • Креиран -29 02 2012-
 • Променето -25 09 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Обиколните авиони на Piglet
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици