јазици

Dewoitine D-520 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.2 MB
 • Превземања 7 664
 • Креиран -14 03 2012-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Жан-Мари Мермаз
На Dewoitine 520, француски борец на WW2. Изработено со GMAX и текстура со DXTBmp, ова DEWOITINE 520 достигна речиси 32000 21000 полигони и темиња.

текстури
7 repaints се достапни за преземање во моментот.
Тие одговараат на историски авиони од периодот 1939 1945-:
Две единици кои учествуваа во битката на Франција во 1940:
# 73 "вампир", 2nd ескадрила на GC I / 3
# 248 на GC II / 7
Авион во боите на Виши:
# 248 на GC II / 7, истиот уред како порано, но пребојување во боите на Виши
2 авиони ФФИ кои учествувале во борбите за ослободување во 1944 (со францускиот бои на маскирна бендови освојувањето на германски):
Тело франк Pommiès
Doret група, во октомври 1944 во Тулуз (Франција бои и линии на маскирна германската инвазија)
JG105 Луфтвафе
regia Aeronautica

Комплетен пакет: 3D Модел + Звук + Виртуелна кабина
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.2 MB
 • Превземања 7 664
 • Креиран -14 03 2012-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Жан-Мари Мермаз

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици