јазици

Кертис Хок III 68 & BF2C-1 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.19 MB
 • Превземања 4 782
 • Креиран -30 03 2012-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Иван Хсу
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За верзија FS2004 Кликни тука

Curtiss Hawk III (модел BF2C-1 и модел 68) за FSX. 5 модели и 9 текстури со прекрасни сопствени звуци и виртуелен кокпит (VC). Куртис Хок беше име што е вообичаено за многу авиони дизајнирани и изградени од компанијата „Куртис мотор“, повеќето од нив беа борци.

Curtiss hawk3

Hawk3 68B

Hawk3 68t
Компатибилен модел FS2004 кликнете тука

Curtiss Hawk III (модел BF2C-1 и модел 68) за FSX

5 9 модели и текстури со убави сопствени звуци и работат виртуелен кабина (VC). Curtiss Хок е име заеднички за многу авиони дизајнирани и изградени од Curtiss Motor Company, повеќето од нив биле борци
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.19 MB
 • Превземања 4 782
 • Креиран -30 03 2012-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Иван Хсу
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици