јазици

Basler BT-67 Base Pack FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39.1 MB
 • Превземања 21 929
 • Креиран -17 10 2012-
 • Променето -04 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Манфред Јан, Даниел Њуеркес, Александар Метцгер, Хансјоерг Нагеле
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 04 / 04 / 2019 : Компатибилност со Prepar3D проверено е v4. Верзија за автоматско инсталирање 10.5
Баслер БТ-67 за FSX & P3D: Додаток на исклучителен квалитет! Мерачите на виртуелната пилотска кабина (VC) се во HD, што ги прави мазни и видливи, кабината за текстури и екстериерот се исто така во HD. Нема 2D панел, пилот на авион без проблеми во поглед на 3D. Вклучени се три модели, а еден на небо. Три текстури: тајландски AF 158, AWI 'Поларен 5' 20 anos AC47T Фантасма. Важно: прочитајте ја документацијата.

Баслер BT-67 е авион со фиксна крила, произведен од Баслер Турбо конверзии на Ошош, Висконсин. Таа е изградена на модернизирана авионска конструкција на Douglas DC-3, со модификации дизајнирани за подобрување на сервисираниот животен век на DC-3. Конверзијата вклучува фитинг на воздухопловот со Pratt & Whitney Canada PT6A-67R турбоперовите мотори, продолжување на трупот на авионот, зајакнување на воздухопловот, надградба на авиониката и правење модификации на врвот на врвот на крилата и врв на крилата .. (Википедија)

Баслер БТ-67

Баслер БТ-67

Баслер БТ-67

Баслер БТ-67
 • Автор: Манфред Јан, Даниел Њуеркес, Александар Метцгер, Хансјоерг Нагеле
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39.1 MB
 • Превземања 21 929
 • Креиран -17 10 2012-
 • Променето -04 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Манфред Јан, Даниел Њуеркес, Александар Метцгер, Хансјоерг Нагеле
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици