јазици

Waco CTO Mailwing FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.5 MB
 • Превземања 8 687
 • Креиран -15 11 2012-
 • Променето -16 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Владимир Гончар, Симулации од Златното доба
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Стариот биплан од пред Втората светска војна, сигурен и стабилен. Вклучува текстура и врвен звук. Со VC. Читање на README.txt датотеката. Пробај.

Weaver Авион на компанијата од Охајо или WACO е поранешниот производител на американските авиони со седиште во Troy (Охајо). И помеѓу 1919 1946, компанијата произведува широк спектар на biplanes цивилни авиони.

Тестирање на звукот на Waco CTO

 • Автор: Владимир Гончар, Симулации од Златното доба
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.5 MB
 • Превземања 8 687
 • Креиран -15 11 2012-
 • Променето -16 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Владимир Гончар, Симулации од Златното доба
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици