јазици

Simhangar RWD-14b FSX и P3D

Големина 16.2 MB
Превземања 3 581
Created 15-12-2012 21:36:48
Changed 16-12-2012 08:19:35
лиценца freeware надворешен
Автор: Simhangar тим, Лукаш Kubacki, Михал Puto надворешен http://www.simhangar.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
На Simhangar RWD-14b "Czapla" е роден во FSX авиони, креирана со FSX Забрзување пакети и се судрат карти, спекуларниот мапи и само сенка., Сопствени звуци, VC и анимации. А сеопфатен прирачник е вклучен во пакетот (англиски).

Add-on со одличен квалитет! графика и моделирање се страшни. Обезбедува вистинско задоволство да лета. Направени за стариот модел фанови.

На RWD-14 Czapla (LWS Czapla) беше полската армија авион за соработка (набљудување, во близина извидувачки авиони и врски), дизајниран во средината на 1930s од тимот на RWD и произведени во фабриката LWS од 1938. A серија на 65 авиони биле изградени и повеќето од нив се користат од страна на ескадрони на набљудување полски воздухопловни сили за време на Втората светска војна во 1939. (Википедија)
Simhangar RWD-14b FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици