јазици

Simhangar RWD-8 PWS FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

RWD-8pws за FSX & P3D со висок квалитет и убавина. Авионот носи шема на бои од CWL Dêblin (летачко училиште). Создаден е со FSX-Акцелациска СДК. Тоа значи дека треба да имате добри стапки на рамки со тоа. Уште повеќе, таа ќе работи во режимот DirectX 10 вклучен без никакви проблеми. Таа има само-засенчување и специјални текстури како што се: Спекуларни мапи и Нормални мапи. Забележете дека заради ограничувањата на кокпитот 3D не се спроведува само засенчување во VC.
оригиналниот модел на 3D била изградена за воени над Полска МО изграден на SIM мотор Targetware. Овој авион е верзија на RWD-8pws. Сепак, тоа е додаден неколку шеми на цивилното боја на DWL на RWD-8, исто така (погледнете подолу). Имајте на ум, дека тоа е уште PWS верзија 3D модел.

Верзиите RWD-8 достапни во FSX/P3D пакет:

RWD-8pws, Центар Wyszkolenia Lotniczego (CWL) Deblin, во средината на 30 е, Полска RWD-8pws, романските воздухопловни сили, на почетокот од 40 е
RWD-8pws, обука ескадрон, 1st Клима полк, Варшава, Полска RWD-8pws, генералот. Армијата на Франко, Шпанија, кон крајот на 30 е.
RWD-8pws, 6th Клима полк, Lwow, Полска RWD-8pws, Луфтвафе тестови, на почетокот од 40 е.
RWD-8dwl, граѓански регистар SP-ZHP, Биелско Aleksandrowice аеродром (EPBA), Полска RWD-8dwl, граѓански регистар VQ-Pak, еврејски авиони компанија "Aviron", на почетокот од 40 е, Палестина.
RWD-8dwl, граѓански регистар SP-BLC, Варшава Аеро клубот, Mokotów аеродром RWD-8pws, советските воздухопловни сили, на почетокот од 40 е
RWD-8pws, унгарските воздухопловните сили, на почетокот од 40 е

Забелешка: Исто така, ќе ја пронајдете папката "Paintkit" во FSX/ Папката SimObjects / Aircrafts / RWD_8pws. Маската за бојадисување содржи три .PSD-датотеки со сите слоеви потребни за создавање на прекривка.

Ве молиме прочитајте ја документацијата вклучени

Ова видео покажува unterminated алфа верзија, имајте во предвид дека достапни за преземање на Rikoooo модел е завршена и подобар квалитет.

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици