јазици

Simhangar RWD-8 PWS FSX и P3D

Големина 31.8 MB
Превземања 4 162
Создаден 15--12 2012 22: 56: 21
Промени 17 12--2012 00: 22: 55
лиценца freeware надворешен
Автор: Simhangar тим, Лукаш Kubacki, Михал Puto надворешен http://www.simhangar.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
RWD-8pws за FSX и P3D со висок квалитет и убавина. Авионот носи шема на бои од CWL Deblin (летање училиште). Тоа е креиран со пакети на FSX-забрзување. Тоа значи дека треба да имаат добра стапка на слики со него. Што е уште поважно, таа ќе работи во режим на DirectX 10 вклучен без никакви проблеми. Таа има само-набљудување и посебни текстури како на пример: Спекуларните Мапи и нормално Maps. Имајте на ум, дека поради ограничувањата на 3D кокпит тоа не се спроведе само со набљудување на VC.
оригиналниот модел на 3D била изградена за воени над Полска МО изграден на SIM мотор Targetware. Овој авион е верзија на RWD-8pws. Сепак, тоа е додаден неколку шеми на цивилното боја на DWL на RWD-8, исто така (погледнете подолу). Имајте на ум, дека тоа е уште PWS верзија 3D модел.

RWD-8 верзии на располагање во FSX / P3D пакет:

RWD-8pws, Центар Wyszkolenia Lotniczego (CWL) Deblin, во средината на 30 е, Полска RWD-8pws, романските воздухопловни сили, на почетокот од 40 е
RWD-8pws, обука ескадрон, 1st Клима полк, Варшава, Полска RWD-8pws, генералот. Армијата на Франко, Шпанија, кон крајот на 30 е.
RWD-8pws, 6th Клима полк, Lwow, Полска RWD-8pws, Луфтвафе тестови, на почетокот од 40 е.
RWD-8dwl, граѓански регистар SP-ZHP, Биелско Aleksandrowice аеродром (EPBA), Полска RWD-8dwl, граѓански регистар VQ-Pak, еврејски авиони компанија "Aviron", на почетокот од 40 е, Палестина.
RWD-8dwl, граѓански регистар SP-BLC, Варшава Аеро клубот, Mokotów аеродром RWD-8pws, советските воздухопловни сили, на почетокот од 40 е
RWD-8pws, унгарските воздухопловните сили, на почетокот од 40 е

Напомена: Исто така, ќе се најде "Paintkit" фолдерот во FSX / SimObjects / воздухоплови / RWD_8pws папка. На paintkit содржи три ПСД датотеки со сите слоеви се потребни за да се создаде некои насликаат.

Ве молиме прочитајте ја документацијата вклучени

Ова видео покажува unterminated алфа верзија, имајте во предвид дека достапни за преземање на Rikoooo модел е завршена и подобар квалитет.

Simhangar RWD-8 PWS FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици