јазици

Кертис Рид Rambler MK.III FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.9 MB
 • Превземања 5 343
 • Креиран -19 02 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Craig Ричардсон надворешен
 • http://www.classicwings.net
Комплетна анимација, 3D мерачи, текстури жолто "печени" (во рерна), сопствени звуци, лет модел сличен на реалниот. Додаток на највисок квалитет! Совршен за љубителите на старата колекција модел. PDF документација вклучени со.

Рид на Rambler, подоцна познат под брендот на Curtiss-Reid, Рид беше купена од страна Curtiss беше биплан тренер / спортски авион изграден во Канада во почетокот 1930s и се користи во многу мал број како тренер авион од страна на Кралската канадска воено воздухопловство.

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.9 MB
 • Превземања 5 343
 • Креиран -19 02 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Craig Ричардсон надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици