јазици

Curtiss Рид Rambler MK.III FSX и P3D

Големина 33.9 MB
Превземања 4 390
Created 19-02-2013 03:59:26
Changed 06-03-2013 19:24:12
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Craig Ричардсон надворешен http://www.classicwings.net
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Комплетна анимација, 3D мерачи, текстури жолто "печени" (во рерна), сопствени звуци, лет модел сличен на реалниот. Додаток на највисок квалитет! Совршен за љубителите на старата колекција модел. PDF документација вклучени со.

Рид на Rambler, подоцна познат под брендот на Curtiss-Reid, Рид беше купена од страна Curtiss беше биплан тренер / спортски авион изграден во Канада во почетокот 1930s и се користи во многу мал број како тренер авион од страна на Кралската канадска воено воздухопловство.

Curtiss Рид Rambler MK.III FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици