јазици

Аустер J1 Автократ FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 23.6 MB
 • Превземања 6 934
 • Креиран -05 03 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Дејвид Garwood надворешен
 • http://daveg.cbfsim.org/
Целосно пакет мајчин FSX-SP2 & P3D на познатиот туристички авион J / 1 автократ. Вклучува модел со судрат и спекуларно мапирање, три автентични препрати, целосно моделирани мазни 3D мерачи. Голема благодарност до Дејв Гарвуд за одличната работа.

Auster J / 1 Autocrat е патничко авион со три седишта добиен од Taylorcraft Auster Mk.V. Овој авион породил многу деривати и останува најуспешните британски цивилни авионски производи веднаш по завршувањето на Втората светска војна.

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 23.6 MB
 • Превземања 6 934
 • Креиран -05 03 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Дејвид Garwood надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици