јазици

Avro Ланкастер TP464 ДБ AJJ v6 FSX и P3D

HOT
Големина 21.7 MB
Превземања 16 671
Created 06-07-2013 19:49:29
Changed 30-05-2015 19:02:26
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Рос McLennan
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да биде тестиран #3D Виртуелна кабина
За верзијата FS2004 Кликни тука

Овој пакет содржи планови авионот и лет за цел да ја раскаже приказната на Raid 617 Squadron РАФ Dambuster на Moehne Едер Брани 16 - 17th мај 1943.

Ќе најдете планови за летање во менито Start - All Programs - Rikoooo Add-ons - Avro Ланкастер TP464 ДБ АЕК v6 FSX и P3D - FlightSimulatorFiles

На Avro Ланкастер беше четири мотори самоубиец на Втората светска војна, во продукција на почетокот од Avro за кралските воздушни сили. Влезе служба во 1942, таа била изградена повеќе од 7000 копии и беше со Handley Page Halifax, главниот напаѓач на кралските воздушни сили во текот на овој период. Тој стана познат по својот ноќен напад.


Збор од авторот:
Ова издание како и во претходните прашања има за цел да ја раскаже приказната на Raid 617 SQD Dambuster на Рур Брани во Германија-16 17 1943 мај. Тоа го прави ова преку предвидени летови и преку многу способен Dambuster Ланкастер авиони од авион-дизајн. Во оваа верзија на пат да се браните е повеќе точно, бидејќи постои
повеќе детали објавени во книги и на интернет од таму се врати во 2003. Се уште има конфликти во објавените информации. Тоа зависи од кој извор да го прочитате и да се направи употреба на.

Секако, ако летате во начинот на екипи направив во 1943 ќе имате поголемо разбирање за тоа колку тешко беше мисијата.
Седејќи во седиштето пилоти на "Само Џејн" во Велика Британија и се користи контролите Имам многу подобро разбирање на Ланкастер и по мојата посета на браната Едер вистинско разбирање на теренот летаа над.

The Incredible вештини на екипи не може точно да се симулирани во симулатор, но сигурно треба да се оддалечи од овој проект со многу подобар впечаток од она што зборот значи "Dambuster" и како ефикасна на Ланкастер беше како средство кое се користи во доставување на успешен исход .
Avro Ланкастер TP464 ДБ AJJ v6 FSX и P3D Превземи
јазици