јазици

Savoia Marchetti SM-79 MVG FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.5 MB
 • Превземања 5 621
 • Креиран -02 02 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Мануел Вила
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За да пристапите до FS2004 верзија на овој додаток на Кликни тука

На Savoia Marchetti-SM.79 Sparviero (на италијански "Sparrowhawk") беше три мотори италијански медиум самоубиец со дрво и метал структура. Оригинално дизајнирани како брз патнички авион, тоа monoplane ниско крило, во годините-1937 39, во собата 26 светски рекорди дека квалификувани за некое време како најбрзо среден напаѓач во светот. Тој прв пат го виде акција за време на Шпанската граѓанска војна и летаа на сите фронтови во кое Италија беше вклучен за време на Втората светска војна. Таа стана позната и постигна многу успеси како торпедо-самоубиец во Средоземното Море театар. На SM.79 бил одличен авиони и секако најпознатиот италијански авион на Втората светска војна. Тоа беше лесно препознатливи поради својата карактеристична трупот грбната "грпка", и беше добро се допадна од страна на неговиот екипи кои го прекарот Gobbo Maledetto ( "проклета hunchback"). Тоа беше најмногу произведува италијанскиот напаѓач на Втората светска војна, со вграден некои 1,300, останува во италијанската служба додека 1952 (Википедија)

Додаток за FSX & P3D : Целосно летало. 4 Различни Hi-Res GMax модели (4 различни верзии), ги содржат вообичаените подвижни делови, како што се сите контролори за летање, висината на реквизитите и предните рачки. Шест различни ливреи (2 Regia Aeronautica, 1 ANR / RSI, 2 шпански националистички воздухопловни сили, 1 италијански ко-боречки воздухопловни сили); Само VC. Тестирано во FSX & P3Dv1. Боја-комплет вклучен во пакетот.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.5 MB
 • Превземања 5 621
 • Креиран -02 02 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Мануел Вила
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици