јазици

Република XP-47J Escort FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 54.5 MB
 • Превземања 12 750
 • Креиран -20 06 2014-
 • Променето -07 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Том Фали, Најџел Ричардс, Дамјан Радис, мерачи на Скот Томас и Милтон Шупе; пилотска фигура од Јан Висер
Освежено на 07 / 04 / 2019: Add-on конвертира во FSX мајчин формат и сега компатибилен со Prepar3D v4 +
Прекрасна република XP-47J за FSX и P3D v4 +

Овој пакет ги вклучува моделите 6 со сопствен панел, обични стари мерачи, сопствени звуци, модел на летање и 10 liveries.

Додаток на тестирани под FSX и FSX Серам и работи под Prepar3D v4 +. Овој проект е посветен на сеќавањето на Дамјан "Windrunner" Радис.

Не заборавајте да ги прочитате прирачниците и упатствата дадени од авторите.


Република XP 47J Escort FSX P3D 2Република XP 47J Escort FSX P3D 3Република XP 47J Escort FSX P3D 4Република XP 47J Escort FSX P3D 5Република XP 47J Escort FSX P3D 6Република XP 47J Escort FSX P3D 7Република XP 47J Escort FSX P3D 8Република XP 47J Escort FSX P3D 9Република XP 47J Escort FSX P3D 10Република XP 47J Escort FSX P3D 11
 • Автор: Милтон Шупе, Том Фали, Најџел Ричардс, Дамјан Радис, мерачи на Скот Томас и Милтон Шупе; пилотска фигура од Јан Висер
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 54.5 MB
 • Превземања 12 750
 • Креиран -20 06 2014-
 • Променето -07 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Том Фали, Најџел Ричардс, Дамјан Радис, мерачи на Скот Томас и Милтон Шупе; пилотска фигура од Јан Висер

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици