јазици

Република XP-47J Придружба Експериментални FSX и P3D и FS9

Големина 89 MB
Превземања 9 063
Created 20-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:09:31
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Милтон Shupe, Том Falley, Најџел Ричардс, Дамјан Radice, Томас, Јан Висер
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & FS2004 # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кабина
Прекрасен Република XP-47J за FS2004, FSX и P3D с ++
Овој пакет вклучува 5 модели со кориснички панели, ера мерачи, сопствени звуци, модел лет обичај, и 9 repaints.

Add-on тестирани со FSX / ACCEL / SP2 FS2004 и конвертира да работи под P3Dv1v2. Овој проект е посветена на споменот на починатиот Дамјан "Windrunner" Radice.
Не заборавајте да го прочитате упатствата и инструкциите обезбедени од страна на авторите.

На Автоматско Installer-от ви овозможува да го инсталирате овој додаток во еден или повеќе симулатори одеднаш, екс FS2004 и FSX.

Бунтовничката 2xp47j-3 2D Средниxp47j 5xp47j 9
Република XP-47J Придружба Експериментални FSX и P3D и FS9 Превземи

поврзани Превземања

јазици