јазици

Спартан 7W извршен директор FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.7 MB
 • Превземања 17 778
 • Креиран -19 06 2014-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Урс Бурххард, Дуан Л. Тарбокс, репак од Рикоо
Освежено на 23 / 06 / 2017 : Ново FSX / P3D мајчин модел, 100% компатибилен со Prepar3D v4
Еве го врвниот додаток на „Спартан Извршниот“, митски американски авион! Овој пакет е адаптиран за FSX/P3D и е со исклучителен квалитет, само гледајте го видеото подолу за да го разберете. 3D модел создаден од Милтон Шупе познат креатор на митскиот 3D авион за FS2004.

Важно е да ја прочитате техничката документација и датотеките за readme.

Спартан Извршен е транспортни авиони на американската луксузни 1930s произведени од страна на американскиот производител Спартан Авион на компанијата. Тоа е назначен УЗ-71 од USAAF.


фотографии:

палецот scrshot017палецот scrshot018палецот scrshot021палецот scrshot022палецот scrshot024палецот scrshot025палецот scrshot029палецот scrshot049палецот scrshot053палецот scrshot055палецот scrshot057палецот scrshot059
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Урс Бурххард, Дуан Л. Тарбокс, репак од Рикоо
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.7 MB
 • Превземања 17 778
 • Креиран -19 06 2014-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Урс Бурххард, Дуан Л. Тарбокс, репак од Рикоо

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици