јазици

CRDA Cant.Z.1007bis Alcione V.01 FSX и P3D и FS9

Големина 19.6 MB
Превземања 3 370
Created 29-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:19:07
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Manuele Вили / MVG3D
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & FS2004 # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кабина
На Жаргон Z.1007 Alcione (Kingfisher) беше три мотори средни самоубиец, со дрвена структура. Дизајнирано од ingegner Филипо Zappata, кој исто така го дизајнираше Кант Z.506 дека "одлични летање карактеристики и добра стабилност" и беше оценета од страна на некои како "најдобрите италијански напаѓач на Втората светска војна", иако неговата дрвена структура е лесно да се оштети од климата , како и оние кои се искусни во Северна Африка и во Русија. Тоа беше се користи од страна на италијанската Regia Aeronautica, италијански Ко-воинствените воздухопловните сили, Aeronautica Nazionale Repubblicana и Луфтвафе во текот на Втората светска војна.

Комплетен пакет, кој ќе ги задоволи љубителите на модели од Втората светска војна. Add-on за FS2004 и FSX / P3Dv1v2 +

палецот Кант Z.1007 bis Сицилија 1941

Кант Z.1007 бис, Сицилија, 1941
слика Википедија
CRDA Cant.Z.1007bis Alcione V.01 FSX и P3D и FS9 Превземи

поврзани Превземања

јазици