јазици

Fokker D.21 пакет v2.0 FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.4 MB
 • Превземања 6 477
 • Креиран -20 01 2015-
 • Променето -01 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Даан Касајагер - Дучешисланд
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 02 / 09 / 2018 : Prepar3D v4 100% компатибилна, верзија за инсталирање 10.5

Освежено на 2 / 20 / 2015 : Додадено 5 нови repaints (219, 221, Мрежен, 229 и 236), ревидиран прирачник, нова функција: Додадено способноста TacPack, додаток на може да се користат без да се инсталира на ВРС TackPack, подобрена динамика лет и Ф.Д., фиксни неколку грешки во споредба со верзијата 1.00, ажурирани на тековните стандарди.
Иконски Фокер D.21 вклучувајќи два модели, еден во 1938 и другите 1940. Текстури HD и 3D модели направени во Blender од Daan Kaasjager. Вклучува анимација, ефекти, мерачи и сопствени звуци.

на FSX за да добиете максимална резолуција на текстури, можете да ја уредите датотеката FSX.CFG во линија TEXTURE_MAX_LOAD = 1024 замена со TEXTURE_MAX_LOAD = 2048.

FSX.CFG се наоѓа тука под прозорците 7: "C: Корисниците AppData Роаминг Мајкрософт FSX"
Не заборавајте да го прочитате Notes.pdf DCB Фокер D.21 пилотот

борец Фокер D.XXI е дизајниран во 1935 за употреба од страна на Кралството Холандија во Источна Индија Армијата на воздухопловните сили (Военото Luchtvaart van het Koninklijk Холандија-Indisch Леже, ML-KNIL). Како таква, таа е дизајнирана како евтина и мали, но солиден авиони, кои имаа солидни перформанси за своето време. Внесување оперативна употреба во раните години на Втората светска војна, тоа е предвидено yeoman услуги и за Luchtvaartafdeling (холандски армија воздухопловство група) и воздухопловните сили на Финска, а неколку биле изградени од фабриката за Ел Carmolí пред тоа падна во рацете на бунтовниците за време на шпанската граѓанска војна.

fsx 2015-05-20 19-11-39-65fsx 2015-05-20 19-12-07-58
 • Автор: Даан Касајагер - Дучешисланд
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.4 MB
 • Превземања 6 477
 • Креиран -20 01 2015-
 • Променето -01 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Даан Касајагер - Дучешисланд
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици