јазици

Боинг C-97 Stratofreighter Мулти-верзија FSX & P3D верзија 3

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 96.6 MB
 • Превземања 8 618
 • Креиран -21 07 2015-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Манфред Јан
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 29 / 08 / 2018: Новата верзија 3.0, новите модели на USAF, поправени грешки, нови модели KC97L и YC97A, компатибилни со Prepar3D v4 +
Боинг C-97G / EC-97G / 97G HC-Stratofreighters и KC-97G Stratotanker плус KC97L и YC97A во висока дефиниција со виртуелна кокпит, овој пакет ги вклучува сите ажурирања до верзијата 3.
Вклучено 6 модели, 6 repaints, сопствени звуци, референтната листа, листа, обичај мерачи и многу повеќе.

Ц-97C-97 2 АжурирањеC97G1C97G3C97 Patch2
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 96.6 MB
 • Превземања 8 618
 • Креиран -21 07 2015-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Манфред Јан
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици