јазици

AFG Caravelle III SE-210 FSX & FSX-Стама верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 103 MB
 • Превземања 10 125
 • Креиран -21 08 2015-
 • Променето -21 08 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Сојузничките FS група (AFG) надворешен
 • http://simviation.com//hjg/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Убава и легендарна Caravelle III (Sud Aviation) SE-210 модел за FSX, прв во Freeware. Вклучувајќи ги и 8 текстурите, како што се Air France (1979), Air Inter (1968) Swissair (1962), Француски воздухопловни сили (1990), Клубот Шведска Caravelle (2008), Thai Airways International (1970), Alitalia (1960) (1966).

Вклучува сопствени звуци, сопствени мерачи, документација, листи за проверка, информации за референци, анимации итн. Овој авион е моделиран за FS2004, но е целосно компатибилен со FSX SP2 или забрзување или пареа (отштиклирајте го прегледот на DirectX 10 во FSX графичка конфигурација). Rikoooo го прилагоди авионот.cfg panel.cfg до FSX.

Без виртуелна пилотската кабина, додаток на мора да биде пренесен од панелот 2D што е многу добро симулирани и целосно функционална како што можете да видите од сликата подолу, ако веќе сте експерт во Caravelle тоа е императив да ја прочита документацијата сместени во папка авиони (отворен p01-gb.htm c3afv1 датотеки), или од Windows Start менито, видете Често поставувани прашања за повеќе информации.

историја

На јужно воздухопловство Caravelle SE 210 е млазен авион, наменета за кратки и средни релации правци, произведени меѓу 1958 1973 и од страна на француската компанија Sud-воздухопловство, кој стана Aérospatiale во 1970. Прво граѓански авион во светот во сериско производство, што има карактеристика, иновативни за тоа време, да имаат мотори се наоѓа на задниот дел од трупот на авионот, а не во крилја како на комета или во subalaires парчиња како што е случај за Боинг 707. Дизајнирана да ги замени авионите на клипен мотор, како што се даглас ДЦ-6, на Caravelle може да потрае, во зависност од верзијата, од 80 на повеќе од патниците 130 над максимално растојание од 1 650 и 3 400 км. (Википедија)

panel1panel2panel3panel4fsx 2015-08-15 02-37-02-65fsx 2015-08-15 02-37-31-59fsx 2015-08-15 02-38-17-97fsx 2015-08-15 02-38-39-18fsx 2015-08-15 02-39-13-17fsx 2015-08-15 02-39-42-01fsx 2015-08-15 02-40-08-09
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 103 MB
 • Превземања 10 125
 • Креиран -21 08 2015-
 • Променето -21 08 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Сојузничките FS група (AFG) надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици