јазици

Локхид PV-2 Харпун FSX и P3D и FS2004

Големина 144 MB
Превземања 4 963
Created 15-09-2015 00:22:00
Changed 15-09-2015 00:24:38
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 8
Автор: Милтон Shupe, Том Falley, Скот Томас, Најџел Ричардс
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & FS2004 # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кабина
Убава модел со неколку верзии на Локхид PV-2 (Вентура), со цистерна верзија кои го прават капки, вклучени со 10 repaints, виртуелна пилотската кабина, сопствени звуци, обичај мерачи, 2D панел, 3D кабина, и многу повеќе.

Локхид Вентура беше самоубиец и извидувачки авион од Втората светска војна се користат од страна на САД и на Заедницата. Тоа беше развиена од страна на Локхид Мартин корпорацијата.

fsx 2015-09-14 22-03-31-69fsx 2015-09-14 22-06-52-95fsx 2015-09-14 22-07-04-79fsx 2015-09-14 22-16-25-04fsx 2015-09-14 22-17-49-25fsx 2015-09-14 22-25-48-65fsx 2015-09-14 22-26-26-44Retardant зависници панел FSXvc3vc4vc5vc6vc7
Локхид PV-2 Харпун FSX и P3D и FS2004 Превземи
јазици