јазици

Fiat Aviazione Fiat G.12 FSX & P3D верзија 2.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19 MB
 • Превземања 2 355
 • Креиран -19 08 2017-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Стефано Менегини (pcmeneg)
Fiat G.12 верзија 2.0. Преработени модели 3D за FSX/P3D. Виртуелниот кокпит и некои мерила разгледани и подобрени.

Овој пакет вклучува 5 различни типови на Fiat G12. Секој од нив има сопствени анимации, звуци, мотори, конфигурации во пилотската кабина, мерачи, динамика на летање и белешки за управување на екранот. Сите компоненти се базираат на оригиналните прирачници.

605 5 2605 5 3Јас ПОМОГНИК 2Јас ДалеЈас DALE самракЈас DALHВиртуелен Cockpit2
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19 MB
 • Превземања 2 355
 • Креиран -19 08 2017-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Стефано Менегини (pcmeneg)

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици