јазици

Проект Avia 156 FSX & P3D

 • компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • големина 37.6 MB
 • Превземања 2 347
 • Креиран -01 03 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе и неговиот тим
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Прекрасен компатибилен Avia 156 Prepar3D v4 и FSX, моделиран од Милтон Шупе. Вклучува една облека, 2d панел во две верзии (AVB англиски мерачи и AVB метрички мерачи), виртуелен пилотски кабини, сопствени мерачи и звуци, модел на лет блиску до вистинскиот.

Avia 156 беше комерцијален превоз на Чехословакија со шест патници за 1930 и за пошта и патници, дизајниран од Роберт Небесар и изграден од Авиа. Типот се одвива добро, но е изграден само еден (Извор википедија)


Проект Avia 156 FSX P3D 1Проект Avia 156 FSX P3D 2Проект Avia 156 FSX P3D 3Проект Avia 156 FSX P3D 4Проект Avia 156 FSX P3D 5Проект Avia 156 FSX P3D 6Проект Avia 156 FSX P3D 7Проект Avia 156 FSX P3D 8Проект Avia 156 FSX P3D 9Проект Avia 156 FSX P3D 10кабинаНадворешен ЛФНадворешен RR
 • компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • големина 37.6 MB
 • Превземања 2 347
 • Креиран -01 03 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе и неговиот тим
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-19 01 2020-Брегјут 941 С FSX & P3D
--------
-24 12 2019-LET L-410 турболат FSX & P3D
--------
-17 12 2019-Piaggio P-180 Avanti II FSX & P3D
--------
-17 12 2019-PWDT Zlin Z-142 FSX & P3D
--------
-09 12 2019-Мекдонел Даглас MD-11 Мулти-црн дроб
--------


јазици