јазици

Dinfia IA35-II Huanquero FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.9 MB
 • Превземања 1 754
 • Креиран -01 03 2018-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Виктор М. Астиз, Гери Џонс, Дамјан Радиче, FSX мајчин конверзија од страна на LLS
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е FSX "мајчин" модел конверзија од оригиналниот FS2004 модел, моделот е компатибилен со Prepar3D v4. Овој детален пакет на Dini IA35 е вклучен со пет ливерзии, виртуелен кабина и 2d панел, сопствени мерачи. Внатрешни работи целосно моделирани во 3D. Прочитајте ја документацијата за повеќе детали.

DINFIA IA35 Huanquero е авион за воени транспортни авиони 1950 од Аргентина. Служеше како авион за обука за навигација, но исто така и за фотографија, бомбардирање и заземјување. Повеќе се користи за лесен транспорт и препознавање. (Википедија)


Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 1Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 2Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 3Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 4Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 5Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 6Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 7Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 8Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 9Dinfia IA35 II Huanquero FSX P3D 10
 • Автор: Виктор М. Астиз, Гери Џонс, Дамјан Радиче, FSX мајчин конверзија од страна на LLS
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.9 MB
 • Превземања 1 754
 • Креиран -01 03 2018-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Виктор М. Астиз, Гери Џонс, Дамјан Радиче, FSX мајчин конверзија од страна на LLS
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици