јазици

Нортроп P-61C црна вдовица FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.2 MB
 • Превземања 2 772
 • Креиран -28 08 2018-
 • Променето -28 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Дин Крафорд - DC дизајни Веб-страница надворешен
DC Designs (Дин Крафорд) ни нуди тука додаток на беспрекорен квалитет, вистинска работа на златар! Заедницата Simmer е многу благодарна. Овој авион е моделиран во секој детал, виртуелната пилотска кабина е возвишена, звуците и текстурите се многу реалистични. Ако ви се допаѓа авиони од Втората светска војна тогаш не пропуштајте овој голем додаток.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Важно е да го прочитате прирачникот DC "Designs P-61C MANUAL.pdf" кој се наоѓа во вашиот "Документи"

Црната вдовица P-61 е американски ноќен ловец на Втората светска војна изградена од корпорацијата Нортроп. Тој е двонасочен монопламен од средно, средно крило (или средно крило), специјално дизајниран за ноќно пенетрирање и лов, што го користи УСАФ за време на Втората светска војна. Тој беше првиот американски авион специјално дизајниран како ноќен борец опремен со радар. (Википедија)

Нортроп П 61C Црна вдовица 1Нортроп П 61C Црна вдовица 2Нортроп П 61C Црна вдовица 3Нортроп П 61C Црна вдовица 4Нортроп П 61C Црна вдовица 7Нортроп П 61C Црна вдовица 8
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.2 MB
 • Превземања 2 772
 • Креиран -28 08 2018-
 • Променето -28 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Дин Крафорд - DC дизајни Веб-страница надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици