јазици

Северна Америка Б-25J RAF MkII FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.9 MB
 • Превземања 4 174
 • Креиран -06 11 2018-
 • Променето -06 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинален дизајн на авиони од Брајан Витерс и Рој Кафин, Конверзија во FSX мајчин формат од Bluebear
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Прекрасни авиони од Втората светска војна познати по рацијата во Токио. Овој додаток беше создаден за FS2004 од страна на Брајан Витерс и Рој Чафин, тогаш тоа беше претворено во мајчин FSX од страна на Bluebear (што ние му се заблагодаруваме во минување), резултат: убава додаток за Prepar3D v4 и FSX меѓу другите. Вклучени со седум квалитетни препарати, автентични звуци, виртуелен кокпит со реални мерачи и анимации, листи за проверка и препораки.

Северна Америка Б-25 Мичел е среден напаѓач на Втората светска војна. Неговата кариера започнува со брилијантна акција (рација во Токио). Именуван е во чест на пионерот на воената авијација и командант на американските воздухопловни сили во Франција за време на 1stта Светска војна, генерал Вилијам Били Мичел. (Википедија)

Северна Америка б 25j raf mkii 1Северна Америка б 25j raf mkii 2Северна Америка б 25j raf mkii 3Северна Америка б 25j raf mkii 4Северна Америка б 25j raf mkii 5Северна Америка б 25j raf mkii 6Северна Америка б 25j raf mkii 7Северна Америка б 25j raf mkii 8Северна Америка б 25j raf mkii 9Северна Америка б 25j raf mkii 10
 • Автор: Оригинален дизајн на авиони од Брајан Витерс и Рој Кафин, Конверзија во FSX мајчин формат од Bluebear
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.9 MB
 • Превземања 4 174
 • Креиран -06 11 2018-
 • Променето -06 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинален дизајн на авиони од Брајан Витерс и Рој Кафин, Конверзија во FSX мајчин формат од Bluebear
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици