јазици

Hawker-Siddeley HS.748 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (3 гласови)
 • големина 75.3 MB
 • Превземања 6 548
 • Креиран -28 02 2019-
 • Променето -23 10 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10.5
 • Список на компатибилност:
  • Локхид Мартин Prepar3D до v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)
 • превземи
 • Автор:
 • Рик Пајпер, мајчин конверзија и пакет од Rikoooo надворешен
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Прекрасната Хоукер-Сидели HS.748 со 6 модели (2А, 2Б, AEW, карго, CargoLFD, paxLFD) и 94 животи. Ова add-on беше создаден за FS2004 и потоа беше претворен од Rikoooo во мајчин формат на FSX и Prepar3d v4 со дозвола и поддршка на Рик Пипер оригиналниот автор. Овој пакет вклучува комплетен виртуелен кокпит и 2D панел со прирачник и документација, списоци со список и препораки, вистински звук за HS.748 од Фрејзер МекКеј, текстури DDS без Mipmap, динамика на летот добиен од реални податоци и доаѓа од искусен екс-пилот-RAF .

Hawker Siddeley HS 748 е средно турбопропетен авион, кој првично беше дизајниран од британската фирма Авро во доцните 1950s како замена за стареењето на DC-3, а потоа во широка услуга како фидер-линии. Авро се концентрирал на перформансите, особено за операциите на STOL, и нашол посветен пазар. 380 авиони беа изградени од страна на Hawker Siddeley. Поголемиот раст на развојот на HS 748, BAe ATP, се обиде да се натпреварува со De Havilland Canada Dash 8, но забележа ограничено производство. (Википедија)

Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 1Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 2Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 3Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 4Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 5Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 6Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 7Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 8Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 9Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 10Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 11Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 12Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 13Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 14Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 15Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 16Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 17Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 18Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 19Хокер Сидели HS.748 FSX P3D 20

За да ја преземете оваа add-on без автоматски инсталатор (рачна инсталација)
Prepar3D v4 +: Хокер-Сидели_ХС.748_P3Dv4_manual_install.zip (114 MB)
FSX et P3D v3: Хокер-Сидели_ХС.748_FSX_P3Dv3_manual_install.zip (113 MB)

Инаку, кликнете на копчето "Преземи" подолу за "класичната" верзија на Rikoooo (поедноставно).

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (3 гласови)
 • големина 75.3 MB
 • Превземања 6 548
 • Креиран -28 02 2019-
 • Променето -23 10 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10.5
 • Список на компатибилност:
  • Локхид Мартин Prepar3D до v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)
 • превземи
 • Автор:
 • Рик Пајпер, мајчин конверзија и пакет од Rikoooo надворешен
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium