јазици

Savoia Marchetti S.73 FSX & P3D верзија 3

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.2 MB
 • Превземања 1 680
 • Креиран -08 04 2019-
 • Променето -08 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модели, виртуелни пилотски кабини и звуци од pcmeneg, бои од Мануел Вила, Владимир Стефан и pcmeneg, динамика на лет, информации и ракување со белешки од FSAviator
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овој додаток е од извонреден квалитет, без сомнение еден од најдобрите бесплатни за симулатор за летови. Моделирањето 3D надвор и внатре е со висок квалитет, мерачите се автентични и во 3D, текстурите се во висока дефиниција и звуците се многу реални. Вклучува осум ливреи и пет модели. Внимателно прочитајте ја документацијата во вашите документи. Многу благодарам на авторот "pcmeneg" за дозвола за поставување на Rikoooo.

Савоја-Маркети S.73 беше италијански авион со три мотори кој леташе во 1930 и почетокот на 1940. Авионот влегол во употреба во март 1935 со производство на авиони 48. Четири беа извезени во Белгија за SABENA, додека седум други беа произведени од SABCA. Главен клиент беше италијанската авиокомпанија Ala Littoria. (Извор Википедија)

Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 2Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 3Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 4Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 5Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 6Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 7Savoia Marchetti S.73 FSX P3D 8
 • Автор: Модели, виртуелни пилотски кабини и звуци од pcmeneg, бои од Мануел Вила, Владимир Стефан и pcmeneg, динамика на лет, информации и ракување со белешки од FSAviator
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.2 MB
 • Превземања 1 680
 • Креиран -08 04 2019-
 • Променето -08 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модели, виртуелни пилотски кабини и звуци од pcmeneg, бои од Мануел Вила, Владимир Стефан и pcmeneg, динамика на лет, информации и ракување со белешки од FSAviator
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици