јазици

Хауард Хнукс FSX Мајчин FSX & P3D верзија 1.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 106 MB
 • Превземања 2 766
 • Креиран -23 05 2019-
 • Променето -23 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Џоао Паз, Дамјан Радиче, Најџел Ричардс, Вилијам Елис и Вили МекКој
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Сè уште и секогаш прекрасна работа на Милтон Шупе и неговите соработници. Овој пакет вклучува 5 модели (патници и карго), Панел и сопствени мерачи, сопствени звуци, персонализиран лет модел и 16 liveries. Целосна документација.

Хауард 500 е деловен авион произведен во 1960 во Соединетите Американски Држави од Хауард Аеро АД

Хауард 500 Мајчин FSX P3D 2Хауард 500 Мајчин FSX P3D 3Хауард 500 Мајчин FSX P3D 4Хауард 500 Мајчин FSX P3D 5Хауард 500 Мајчин FSX P3D 6Хауард 500 Мајчин FSX P3D 7Хауард 500 Мајчин FSX P3D 8Хауард 500 Мајчин FSX P3D 9Хауард 500 Мајчин FSX P3D 10Хауард 500 Мајчин FSX P3D 11Хауард 500 Мајчин FSX P3D 12Хауард 500 Мајчин FSX P3D 13Хауард 500 Мајчин FSX P3D 14Хауард 500 Мајчин FSX P3D 15
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Џоао Паз, Дамјан Радиче, Најџел Ричардс, Вилијам Елис и Вили МекКој
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 106 MB
 • Превземања 2 766
 • Креиран -23 05 2019-
 • Променето -23 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Џоао Паз, Дамјан Радиче, Најџел Ричардс, Вилијам Елис и Вили МекКој
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици