јазици

Хауард 350 концепт FSX Мајчин FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 63.4 MB
 • Превземања 1 236
 • Креиран -23 05 2019-
 • Променето -23 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Вилијам Елис и Звуци од Најџел Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овој пакет вклучува уникатен модел (патник) и една облека по концептот цртање, панел и сопствени мерачи, сопствени звуци и облека. Многу благодарам на Милтон Шупе и неговите соработници. Документацијата и панелот кореспондираат Хауард Хнукс

Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 2Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 3Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 4Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 5Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 6Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 7Хауард 350 Мајчин концепт FSX P3D 8
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Вилијам Елис и Звуци од Најџел Ричардс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 63.4 MB
 • Превземања 1 236
 • Креиран -23 05 2019-
 • Променето -23 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Вилијам Елис и Звуци од Најџел Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици