јазици

Република XP-72 Escort FSX Мајчин FSX & P3D

 • компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • големина 54 MB
 • Превземања 2 472
 • Креиран -15 05 2019-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Том Фали, Најџел Ричардс, Скот Томас и Пилот Слика од Јан Висер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овој пакет вклучува четири модели, сопствени мерачи, сопствен панел, сопствени звуци, сопствен лет модел и девет ливреи. Благодарение на Милтон Шупе за овој голем додаток.

Републиката XP-72 е прототип на пресретнувачки борец развиен како додаток на P-47 Thunderbolt. XP-72 е дизајниран за да се приспособи на големината на Pratt & Whitney R-28 XP-4360-цилиндер, со воздушно ладење; турбополначот мора да биде поставен зад возачот и придвижуван од моторот преку погонското вратило. Вооружувањето се состои од шест митралесни пиштоли 12.7 × 99 mm (0.5 BMG) сместени во крилјата и кули за влечење поставени под крилата за носење на 450 kg (1000 lb) бомби. (Извор: Википедија)

Придружба на Република XP 72 FSX Мајчин FSX P3D 2Придружба на Република XP 72 FSX Мајчин FSX P3D 3Придружба на Република XP 72 FSX Мајчин FSX P3D 4Придружба на Република XP 72 FSX Мајчин FSX P3D 5Придружба на Република XP 72 FSX Мајчин FSX P3D 6
 • Автор: Милтон Шупе, Том Фали, Најџел Ричардс, Скот Томас и Пилот Слика од Јан Висер
 • Превземи
 • компатибилен со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • големина 54 MB
 • Превземања 2 472
 • Креиран -15 05 2019-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Том Фали, Најџел Ричардс, Скот Томас и Пилот Слика од Јан Висер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-19 01 2020-Брегјут 941 С FSX & P3D
--------
-24 12 2019-LET L-410 турболат FSX & P3D
--------
-17 12 2019-Piaggio P-180 Avanti II FSX & P3D
--------
-17 12 2019-PWDT Zlin Z-142 FSX & P3D
--------
-09 12 2019-Мекдонел Даглас MD-11 Мулти-црн дроб
--------


јазици