јазици

Даглас C-117D FSX & P3D верзија 3

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 105 MB
 • Превземања 7 065
 • Креиран -15 05 2019-
 • Променето -15 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модовите во голема мера се засновани на пакетот C-47 на Јан Висер (тим ДИГИТАЛЕН ДАКОТА РАБОТИ). Модели ревидирани од Манфред Јан, текстури на Гордон (ген) Медисон и Ник Купер, тестирање на Алан Г. Амполск и Ралф Шолтен. Авторско историско истражување на Џон Д.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овој самостоен пакет додава нови постапки за стартување, управување со автоматско смеширање, интерактивен список за проверка, VC chatter и панелот 'Монитор' на реекстуриран VC. Модовите во голема мера се базираат на пакетот C-47 на Јан Висер (тимот ДИГИТАЛЕН ДАКОТА РАБОТИ). Благодарение на авторите за оваа одлична работа.

Историска забелешка. Во официјалниот Прирачник за летање, C-117D е опишан како "авион со низок воздух со средно поле, наменет за употреба како диверзифициран товар, персонал или брза помош".

Првично наменета како замена за DC-3, супер 3 имаше проширен авион, помоќни мотори, тркалце за повлекување кое може да се повлече, слабо замаглени крилја и зголемени перки и задни плочи. И покрај тоа што може да носи значително повеќе носивост на побрзи брзини и подолг опсег, тоа не се појави за авиони од новата генерација, како што е Convair 240. Само три Super 3s беа комерцијално управувани од Capital Airlines со седиште во Вашингтон.

Меѓутоа, сто американски морнарици и маринци Super 3s го виделе продолжениот сервис низ целиот свет под ознаките R4D-8 (раните години) и C-117D (1962 натаму). Последната воена C-117D беше повлечена од употреба во јуни 1982. Неколку цивилни Супер 3 сеуште се во состојба на летање денес.

Даглас Ц 117D FSX P3D 2Даглас Ц 117D FSX P3D 3Даглас Ц 117D FSX P3D 4Даглас Ц 117D FSX P3D 5Даглас Ц 117D FSX P3D 6Даглас Ц 117D FSX P3D 7Даглас Ц 117D FSX P3D 8Даглас Ц 117D FSX P3D 10Даглас Ц 117D FSX P3D 12Даглас Ц 117D FSX P3D 13Даглас Ц 117D FSX P3D 15Даглас Ц 117D FSX P3D 16
 • Автор: Модовите во голема мера се засновани на пакетот C-47 на Јан Висер (тим ДИГИТАЛЕН ДАКОТА РАБОТИ). Модели ревидирани од Манфред Јан, текстури на Гордон (ген) Медисон и Ник Купер, тестирање на Алан Г. Амполск и Ралф Шолтен. Авторско историско истражување на Џон Д.
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 105 MB
 • Превземања 7 065
 • Креиран -15 05 2019-
 • Променето -15 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модовите во голема мера се засновани на пакетот C-47 на Јан Висер (тим ДИГИТАЛЕН ДАКОТА РАБОТИ). Модели ревидирани од Манфред Јан, текстури на Гордон (ген) Медисон и Ник Купер, тестирање на Алан Г. Амполск и Ралф Шолтен. Авторско историско истражување на Џон Д.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици