јазици

Lockheed PV-2 пакет за гасење пожар на харпун FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 70.6 MB
 • Превземања 4 727
 • Креиран -11 06 2019-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Од Милтон Шупе, Том Фали, Скот Томас, Ханс Нагеле, Најџел Ричардс, Мет Вин. Пилот фигури од Јан Висер.
Прекрасната работа на Милтон Шупе и неговите соработници во реализацијата на овој Lockheed PV-2 Harpoon Fire Tanker, овој пакет е вклучен со еден модел и две ливреи, персонализирани звуци, персонализирани мерачи, кабина целосно моделирана во 3D и комплетен 2D панел. Можно е да се направат капки со мерач кој е претходно инсталиран во додатокот. Пад тестирани и функционални со Prepar3D v4 и FSX / Пареа.

Како да направите капки:

Панел за затајување FSX

Слики:

harp2dpanel Largetankermatt1tankermatt2танкер 37 2танкер 37 3vc2vc3vc4vc5vc6vc7
 • Автор: Од Милтон Шупе, Том Фали, Скот Томас, Ханс Нагеле, Најџел Ричардс, Мет Вин. Пилот фигури од Јан Висер.
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 70.6 MB
 • Превземања 4 727
 • Креиран -11 06 2019-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Од Милтон Шупе, Том Фали, Скот Томас, Ханс Нагеле, Најџел Ричардс, Мет Вин. Пилот фигури од Јан Висер.

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици