јазици

Agusta Вестленд EH101 v2 FSX и P3D

HOT
Големина 120 MB
Превземања 29 137
Создаден 23--10 2013 16: 43: 18
Промени 26 11--2013 20: 12: 41
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Мајкрософт, v2 од Дејвид Роблес
Превземи За FSX-Acc & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Компатибилност само со FSX забрзување или P3D. Целосно хеликоптер кој не е во судир со EH101 стандардно од FSX-Асс.

На EH101 е еден од најдобрите хеликоптери во светот, но Microsoft не ја стави многу напор во овој модел и недостасуваше многу. Хеликоптерот беше ревидирано да се направи тоа што е можно поблиску до реалниот свет.

инструкции слики
палецот HMD палецот горе   палецот радар  палецот Прекинувачи
 палецот Snap953  палецот Snap954 * Не заборавајте да се стави гориво во три резервоари
ortherwise хеликоптер ќе Нот почне *

Не помалку од 17 подобрувања се направени на овој додаток на. Еве ја листата:
1. Преработил динамиката конфигурација летот во воздухопловот да се стабилизира зголемените моторот што се случува со авион на стандардните.
2. Преработил воздухот датотека да се направи авион се справи со повеќе реално.
3. Додаде неколку слетување светла на задната Struts најде на Азија и СОП оператори на воздухоплови.
4. Додадено на топлина и издувните ефекти на сите три мотори.
5. Додава нов рефлексивни strobes дека двојно флеш од телото на авиони.
6. Додадено од два работни радари кои ќе ги пратите авиони. 1st пилоти радар е следење само за авиони. 2nd радар копилоти ја СЛЕДЕЊЕ за аеродроми, земјиште маса терен следните, авиони, NDB е, VOR е, аеродромот проект
7. Додадено Радар контроли за двата системи во рамките на VC.
8. Додадено лесен за читање MFD и PFD екрани
9. Преместен моторот прочитате мерачи на пониско ниво
10.Added шлем планината Екран (HMD или HmountD) со кликање на глувчето прекинувачи со groundspeed дека ќе го прочитате во негативен (обратна) летање и употребливи тајмер.
11.Added радија (Стандардна Екстра 300)
12.Added pop-up GPS
13.Added pop-up контрола врата мерач, за брз пристап до воздухопловот.
14.Added pop-up на светлото.
15.Added switch-можност вокални систем за предупредување близина на земјата со оган алармирање, ротор ниска / висока готовност, под алармирање превоз, надморска височина алармирање
16.Added автоматското кружење измери.
17.Added pop-up радар за контрола на системот терен песна

Видео на EH101 стандардно од FSX Забрзување:

Agusta Вестленд EH101 v2 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици