јазици

Mil Mi-26 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.8 MB
 • Превземања 20 683
 • Креиран -22 09 2014-
 • Променето -14 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на аеродромите, ажуриран од Мајкл Пук, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
Освежено на 30 / 04 / 2019: Prepar3D компатибилен со v4, пренасочување кон мајчин јазик FSX/P3Dv4 формат
Пакетот е опремен со коригира и да се заврши новиот VC и 2D панел, бидејќи стандардно VC не се имате било какви функционални мерачи и имаше погрешни bitmap во папки текстура, така што левата секција VC и на десната и левата ќошиња беа бели.
Таа, исто така, има и нов 2D панел, првично дизајниран од Владимир Жигулски за неговиот FSX верзија, но сега е изменета за да одговара на VC. Пакетот, исто така, содржи додадени ефекти на чад. Нов VC и 2D панел дизајн и конфигурација од Мајкл Пјук. Модел од Алфамим.

На Mil Mi-26 (руски: Миль Ми-26, НАТО известување име: Ало), со оглед на код на производот izdeliye 90, е советски / руски тешки транспортни хеликоптери. Во служба со цивилни и воени оператори, тоа е најголемиот и најмоќниот хеликоптер некогаш сте се качил во производство.

Дизајн: Во 1970s, Советскиот Сојуз сакаше да понуди наследник на Ми-6 но со многу повисоки перформанси. Првиот прототип тогаш била изградена, за прв пат полета во декември 14 1977 оперативни испитувања во советската армија започна во почетокот на 1982, влезе услуга следната година. Февруари 3, 1982, тој ја основал неколку светски рекорди, вклучувајќи лет со максимална тежина (Ладен) од 56,769 кг до 2,000 метри. (Википедија)
 • Автор: Модел на аеродромите, ажуриран од Мајкл Пук, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.8 MB
 • Превземања 20 683
 • Креиран -22 09 2014-
 • Променето -14 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на аеродромите, ажуриран од Мајкл Пук, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици