јазици

Mil Mi-171 Руски воздухопловни сили FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 62.5 MB
 • Превземања 9 065
 • Креиран -21 08 2019-
 • Променето -21 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на ОАО Русија и Mi-8T VC од Airfilips. Повторно освежување од Мохамед Фали. FSX/P3D природна конверзија од Rikoooo
Еве прв пат во Freeware убава Мил Ми-171 мајчин за FSX / P3D со виртуелен кокпит. Prepar3D v4 компатибилен. VC тука е Mil Mi-8T создаден од Airfilips. Кокпитот на Mi-8T е сличен на кокпитот на Mil Mi-171. Рикуо го направи овој хеликоптер компатибилен со P3Dv4, за тоа некои мерачи требаше да бидат заменети со компатибилни мерачи (.cab).

Забелешка: ВЦ за P3Dv4 е "лесна" верзија и некои мерачи се оневозможени бидејќи се некомпатибилни. Како за FSX, останува практично непроменет од оригиналните мерачи на „Ерфилипс“.

Среден повеќенаменски хеликоптер Mi-171 е модернизација на Mi-8. Неговата разноврсност и карактеристиките на високи перформанси го направија првиот популарен хеликоптер во светот. До денес се изработени над 11,000 Mi-8 / Mi-17 хеликоптери и тие се во функција во 80 земји. Тој е еден од најуспешните, доверливи и издржливи средни мултифункционални хеликоптери со илјадници од овие единици кои работат 100 милиони летачки часови.

Ова е хеликоптер на кој можете да се потпрете во сите географски широчини, од замрзнување на студот на Антарктикот до жежок оган на Африка - каде што ООН во многу секојдневни мисии го користат. (Извор: http://avia-russia.com/helicopter/the-mil-mi-171/)

Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 1Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 3Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 4Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 5Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 8Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 9Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 10Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 12Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 13Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 14Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 15Мил Ми 171 Руски воздушни сили FSX P3D 16
 • Автор: Модел на ОАО Русија и Mi-8T VC од Airfilips. Повторно освежување од Мохамед Фали. FSX/P3D природна конверзија од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 62.5 MB
 • Превземања 9 065
 • Креиран -21 08 2019-
 • Променето -21 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на ОАО Русија и Mi-8T VC од Airfilips. Повторно освежување од Мохамед Фали. FSX/P3D природна конверзија од Rikoooo

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици