јазици

AgustaWestland AW139 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 270 MB
 • Превземања 11 444
 • Креиран -07 08 2019-
 • Променето -07 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинал од групата Икаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Неверојатен додаток на хеликоптерот AgustaWestland AW139. Оваа разноврсна машина (медицинска евакуација, вооружени полициски операции, противпожарна заштита, прва помош и сл.) Се користи од многу земји во воен, владин или граѓански контекст.

Кокпитот на овој модел е доста сличен на вистинскиот хеликоптер. Кабината е целосно моделирана во 3D. Повеќето инструменти за летање работат како ФМС. Од суштинско значење е да се прочита документацијата пред да се лета овој хеликоптер бидејќи симулацијата е на прилично напредно ниво. Документацијата во вашите "Документи" ги содржи следниве датотеки: "Списоци за список AW139.docx", "Списоци за проверка Кондензирана AW139.pdf", "FMS_guide.pdf", "Readme.docx" и "Type_Rating_Course.pdf".

Вклучени со три модели и три животни: САР, ХЕМС и ХЕМС без плови.

Авторот известува дека XMLVARS.dll од Даг Досон треба да се инсталира, но всушност, тоа е грешка од негова страна. За FMS да биде целосно функционален, треба да инсталирате XMLVARS од Том Aguilo достапно овде: https://www.fsdeveloper.com/forum/resources/authors/taguilo.1802/ FMS ќе биде делумно функционален без XMLVARS, но, ова останува Океј.

Кога започнувате лет со AgustaWestland AW139, ќе слушнете аларм околу 30 секунди, треба да почекате нивоа да бидат нормални, тогаш алармот ќе престане.

AgustaWestland AW139 FSX P3D 2AgustaWestland AW139 FSX P3D 3AgustaWestland AW139 FSX P3D 4AgustaWestland AW139 FSX P3D 5AgustaWestland AW139 FSX P3D 6AgustaWestland AW139 FSX P3D 7AgustaWestland AW139 FSX P3D 8AgustaWestland AW139 FSX P3D 9AgustaWestland AW139 FSX P3D 11AgustaWestland AW139 FSX P3D 12AgustaWestland AW139 FSX P3D 14AgustaWestland AW139 FSX P3D 15AgustaWestland AW139 FSX P3D 16AgustaWestland AW139 FSX P3D 18AgustaWestland AW139 FSX P3D 19AgustaWestland AW139 FSX P3D 20AgustaWestland AW139 FSX P3D 21AgustaWestland AW139 FSX P3D 22AgustaWestland AW139 FSX P3D 23AgustaWestland AW139 FSX P3D 24
 • Автор: Оригинал од групата Икаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 270 MB
 • Превземања 11 444
 • Креиран -07 08 2019-
 • Променето -07 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинал од групата Икаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици