јазици

AgustaWestland AW139 SAR FSX & P3D Верзија 2.1 Бета

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 285 MB
 • Превземања 3 031
 • Креиран -21 08 2019-
 • Променето -21 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинал од групата Икаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
Модел на AgustaWestland AW139 "Барај и спаси" (SAR) верзија 2.1 бета верзија. Овој модел е адаптација за FSX / P3D од AW139 создаден од Икаро Груп. Вистински скапоцен камен! Кокпитот 3D е доста сличен на вистинскиот хеликоптер. Кабината е целосно моделирана во 3D. Повеќето инструменти за летање работат, вклучително и FMS. Од суштинско значење е да се прочита документацијата пред да се лета овој хеликоптер затоа што симулацијата е на прилично напредно ниво.

Постара стабилна верзија со повеќе модели и лакови е достапна овде https://www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/53/925

Авторот известува дека XMLVARS.dll од Даг Досон треба да се инсталира, но всушност, тоа е грешка од негова страна. За FMS да биде целосно функционален, треба да инсталирате XMLVARS од Том Aguilo достапно овде: https://www.fsdeveloper.com/forum/resources/authors/taguilo.1802/ FMS ќе биде делумно функционален без XMLVARS, но, ова останува Океј.

Кога започнувате лет со AgustaWestland AW139, ќе слушнете аларм околу 30 секунди, треба да почекате нивоа да бидат нормални, тогаш алармот ќе запре.

AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 1AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 3AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 4AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 5AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 7AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 8AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 9AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 10AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 11AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 12AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 13AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 14AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 15AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 17AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 18AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 19AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 20AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 21AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 22AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 23AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 25AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 26AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 27AgustaWestland AW139 SAR FSX P3D 28
 • Автор: Оригинал од групата Икаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 285 MB
 • Превземања 3 031
 • Креиран -21 08 2019-
 • Променето -21 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинал од групата Икаро. Адаптација и модификација од Карлос Паласио

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици