јазици

AH-1W Супер Кобра АлфаСим FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.77 MB
 • Превземања 35 501
 • Креиран -30 01 2011-
 • Променето -03 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: AlphaSim надворешен
 • http://www.alphasim.co.uk/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Прекрасен додаток на екс payware сега Freeware дека ќе го сакам.

Карактеристики на AlphaSim AH-1W за FSX

1. Слика со исклучително висок квалитет модел, текстури и виртуелни пилотската кабина
2. Целосно FSX модел вклучен со сите FSX карактеристики (мафтање со марки, само-засенчување и сл.).
3. Високо автентични виртуелни пилотската кабина со анимации и (некои) mouseable прекинувачи
4. Автентична сите XML 2D панел, обичај pop-up за радио магацинот, целосно mouseable.
5. Многу реална екипажот фигури во неговиот надворешен изглед. Бројките екипажот toggled и исклучување на вториот излез команда (Shift-E + 2).
6. Пропелери анимирани да се покаже напред / назад и лево / десно навалување (FS9 само).
7. Анимирани брадата пиштол (за контрола влез).
8. Анимирани врати екипажот (Shift-Е).
9. Виртуелна пилотската кабина дожд ефекти (FS9 само).

Pop-up прозорци:

Shift-1 вклучува главните пилотската кабина панел и исклучување во поглед пилотската кабина.
Shift-2 прикажува Радио Стак.
Shift-3 покажува стандард GPS.

Дополнителни карактеристики:

1. На tailhook нагоре / надолу команда (мора да биде поставен на некое копче или џојстик копче) ќе го отстрани оружјето од далноводите крило. Ќе мора рачно да го исчистите товар станици во дијалогот за гориво и товар да се постави соодветната тежина за расчистување хеликоптер.
2. достапна во kneeboard (F10) детална листа и за повикување картички.
3. Задна крошна клучните мозочен удар отстранува пилот личности од моделот

Тоа е многу важно да го прочитате упатството на овој хеликоптер (погледнете во "Start" менито "Rikoooo додатоци, итн)

Супер Кобра

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.77 MB
 • Превземања 35 501
 • Креиран -30 01 2011-
 • Променето -03 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: AlphaSim надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици