јазици

Бел 206B JetRanger III FSX & P3D верзија 1.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.2 MB
 • Превземања 20 071
 • Креиран -29 11 2011-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Eagle Rotorcraft Симулации надворешен
 • http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 21 / 10 / 2017 : Компатибилност Prepar3D v4

Освежено на 07 / 05 / 2015 : надграден до верзијата 1.1, компатибилен P3D.
Верзија 1.1 од симулациите за симулации Роторкрафт Орел Бел 206B JetRanger. Ова ажурирање носи бројни поправки и додава неколку нови елементи на овој популарен хеликоптер за FSX.

Што има ново
----------
поправки:
- Погрешни текстури доделени во неколку области
- Рекоминирани неколку анимации, главно на главниот панел
- Подобри материјали во текот на целата година
- Сите текстури, освен текстурите на центрифугирање, се DXT1 / DXT5 без mipmaps за подобри перформанси, со што се намалува размерот на датотеки
- Подобрена грпка и огледални мапи
- Фиксни точки за плови варијанта фиксна

Додадени
- звучни ефекти на Rotorslap (Stephan Siebertz)
- Нова летна динамика (Јордан Мур / Hovercontrol)
- Нови ефекти на намотување (Nobu Aki)
- Паѓаат мапи за внатрешни работи
Во 2005, Овен Хјуит ја издаде својата гребена градба FS2004 Bell 206B JetRanger III. Со текот на годините, таа стана омилена кај многу ентузијасти во хеликоптерите. Сепак, кога FSX дојде заедно, минатите сопственици на FS2004 останаа со застарен модел кој не го прикажуваше баш во новиот симулатор. Неодамна, симулациите „Игл Роторкрафт“ синоќа го контактираа Овен понудувајќи да направи FSX природна надградба на моделот. Тој acceptedубезно ја прифати понудата и штом досиејата стигнаа до ЕРС, отидоа на работа да го донесат ова популарно издание FSX. Симулациите Eagle Rotorcraft со гордост го презентираат Bellвоното на Овен Хјуит 206B JetRanger III.

Ве молиме прочитајте го упатството

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 47.2 MB
 • Превземања 20 071
 • Креиран -29 11 2011-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Eagle Rotorcraft Симулации надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици