јазици

Бел X-22A FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.7 MB
 • Превземања 15 317
 • Креиран -29 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито, FSX ажурирање од Мајкл Пук
Бел X-22 беше V / STOL на Соединетите Држави X-plane со четири навивачки навивачи. Полетувањето требаше да се случи селективно или со пропелерите навалени вертикално нагоре, или на кратка писта со нацелите навалени напред на приближно 45 °. Покрај тоа, X-22 требаше да обезбеди повеќе увид во тактичката примена на вертикалните транспортери на трупите за полетување, како што се претходниот Hiller X-18 и наследникот на X-22, Bell XV-15. Друг услов за програма беше вистински воздушен брод при лет на ниво од најмалку 525 km / h (326 mph; 283 јазли). (Википедија).

Овој додаток е вклучена со две repaints и еден со метална текстура, основни VC, 2d панел и сопствени звуци. користете ги копчињата F6 и F7 за водење на ротори.

 • Автор: Казунори Ито, FSX ажурирање од Мајкл Пук
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.7 MB
 • Превземања 15 317
 • Креиран -29 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито, FSX ажурирање од Мајкл Пук

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици