јазици

Bell-Boeing MV-22B Osprey FSX-А & P3D

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Add-on верзија2.0
 • Рејтинг
  (9 гласови)
 • големина 198 MB
 • Превземања 34 812
 • Креиран -27 10 2017-
 • Променето -06 09 2019-
 • лиценца ДонацијаСовети
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10.5
 • Список на компатибилност:
  • Локхид Мартин Prepar3D до v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Симулатор за летање на Мајкрософт
  • Симулатор за лет на Мајкрософт X SP2
 • превземи
 • Автор:
 • Мериади + Роб Барендрег + Letourn (уметник на екстра repaints)
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Промена на дневник

Освежено на 22 / 02 / 2018: Текстура пакет во верзија 3.0 од Letourn, додаде текстура Јапонски самоодбрана сила

Освежено на 17 / 02 / 2018: Нова верзија 2.0
Општо ажурирање:
- работа во FSXA, FSX-SE, P3D v1, v2, v3 и P3D v4
- промена на VC модел.
- масовно повторно кодирање како компензација за промена на VC.
- ажурирање на FDE и VTOL (целокупното однесување е слично)
- ново осветлување (систем и рендерирање)
- мала промена на надворешниот модел, рел 1.0 облекување сеуште работи (има малку поинаква на nacelles / мотор)
- додадете компатибилност за употреба во дигалка / прачка

Освежено на 08 / 11 / 2017: Текстура пакет сега верзија 2.0, додаде сосема нов HMX-1 ВИП транспорт текстура

Задоволни сме да ја претставиме бесплатната MV-22B Osprey за FSX-Аццерација и P3D (компатибилен P3D v4) креирано од Маријади и поставено на Rikoooo со свое љубезна дозвола.

Оваа add-on е графички висок квалитет и доволно сложен за да се нарече вистинска симулација.

Официјалните информации можат да се најдат тука: https://www.fsdeveloper.com/forum/threads/mv-22b-osprey-release-2-0.441890/

Забелешка на авторот: Rikoooo е единствено одговорен за автоматската инсталација.

Тоа е многу важно да го прочитате упатството но, некои видеа исто така можат да ви помогнат да ја преземете контролата врз оваа комплексна машина.

забелешка
Автоматскиот автомат е достапен само кога nacelle е на 0 степени, користете ги стандардните копчиња за "ајлерон трим" Ctrl + 4 и 6 за да ја ротирате ѓубрето до 0. Ако Ctrl + 4 и 6 не работат, обидете се да припишете други контроли, на пример Ctrl + - и Ctrl + + ќе работат.

Познати грешки
Кога се вчитува летот, ако роторот не се движи, проверете дали лостовите на глава се наоѓаат во положбата "Fly" како што е прикажано на сликата подолу.
бубачки ротори

Ако вашиот пад на симулаторот при стартување (CTD) не заборавајте да започнете FSX / P3D во администраторски режим, всушност, Osprey треба дозволи да пишуваат и да читаат во датотека.

видео презентација


Нашата мала играчка се подготвува да оди во фиоката


Мали упатства во видео (англиски со преводи)


Различни слики од екранот од fsdeveloper.com и sim-outhouse.com
167maxresdefaultScreenShot03 10 17at06.56PMScreenShot03 10 17at06.58PMUntitled 3Untitled 4vc nflood1
 • Автор: Мериади + Роб Барендрег + Letourn (уметник на екстра repaints)
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Add-on верзија2.0
 • Рејтинг
  (9 гласови)
 • големина 198 MB
 • Превземања 34 812
 • Креиран -27 10 2017-
 • Променето -06 09 2019-
 • лиценца ДонацијаСовети
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Auto-install Верзија на инсталатерот 10.5
 • Список на компатибилност:
  • Локхид Мартин Prepar3D до v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Симулатор за летање на Мајкрософт
  • Симулатор за лет на Мајкрософт X SP2
 • превземи
 • Автор:
 • Мериади + Роб Барендрег + Letourn (уметник на екстра repaints)
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium