јазици

POSKY Боинг-777 200 Пак FSX и P3D

HOT
Големина 62.42 MB
Превземања 169 111
Создаден 30--03 2009 19: 22: 57
Промени 18 01--2013 03: 51: 02
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот отворено небо надворешен http://www.projectopensky.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Освежено на 18 / 01 / 2013 компатибилност со P3D : Еве го, Боинг-777 200 (Проект отворено небо) модел 3D на редок квалитет! Овој пакет е сеопфатен и вклучува 3D виртуелни пилотската кабина со 2D комисија + мерачи скроена, сопствени звуци врз основа мотори и многу други изненадувања. Пакет дизајниран и тестиран од страна на rikoooo за FSX-SP2 / P3D. Кредити припаѓаат на POSKY.

Виртуелниот пилотската кабина е извонредна убавина, надворешни модел е супер реални, многу професионални. И како тоа да не беше доволно, јас додаде 4 текстури: Ер Франс, Емирати, American Airlines и Бритиш ервејс плус два модели и два вида на звуци: Ролс-Ројс Трент за Емирати и Американ ерлајнс, General Electric и Ер Франс Бритиш ервејс. Овој додаток е иста од онаа во парк Ер Франс за FS2004 но прилагоден за работа со FSX плус ажурирања и дополнителни звуци и текстури.

Ако сите ваши мерачи се црни, користете Мерачи Обнова да го решат проблемот: Проверете ја опцијата "системски датотеки": Кликни тука
POSKY Боинг-777 200 Пак FSX и P3D Превземи
јазици