јазици

FSND Боинг 727-200 за FSX-SP2

ИНФОРМАЦИИ

Еве го мајчинтот 100% FSX-SP2 FSND Боинг 727-200, со комплетна, динамична виртуелна кабина. Однесување во реалистички лет тестиран од вистински пилоти. Мерачите се калибрирани со точност за реални операции.

4 се испорачуваат необични: Амерцјан Ерлајнс, Виаса, Северозапад, Луфтханза
Додаток на многу добар квалитет!

Ви благодариме на Алехандро Рохас Лучена за неговата љубезна дозвола проверете ја неговата страница http://www.simviation.com/fsnd/

историја

Боинг 727 беше долго време авиокомпанијата најпопуларна во светот. 727 полета за прв пат во 1963. Дизајнот на 727 беше резултат на компромис меѓу Обединетите ерлајнс, American Airlines и Eastern Airlines во врска со конфигурацијата на наследникот на Boeing 707. "Обединетите ерлајнс" сакаше четири мотори за летови до аеродромите на повисоки височини, особено неговата платформа за мапирање "Стаплтон интернационален аеродром". American Airlines сакал авион со двојни мотори поради ефикасни причини. Источна ерлајнс се надеваше на трет мотор за летови до Карибите. Конечно, трите авиокомпании се согласија на три, и на тој начин е роден 727.

727 беше голем успех со сите авиокомпании во светот благодарение на неговата способност да слета по пократки писти, додека служи на средни растојанија. Ова им овозможи на авиокомпаниите да привлечат патници од пренаселени градови да имаат аеродроми, но помали кон меѓународните туристички дестинации.

Една одлика што му ја даде на 727 неговата способност да слета по пократки писти беше специјалниот дизајн на своите крилја. Со проширувањето на распоредувањето на капачињата и задните рабови, 727 речиси може да ја удвои својата површина на носење, што му овозможи да лета со голема стабилност при многу ниски брзини. Извор Википедија
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици