јазици

FSND Боинг-727 200 за FSX-SP2

HOT
Големина 26.2 MB
Превземања 19 337
Created 06-07-2009 16:44:39
Changed 07-06-2012 00:49:02
лиценца freeware надворешен
Автор: Alejandro Rojas Lucena надворешен http://www.simviation.com/fsnd/
Превземи За FSX SP2 и FSX-Steam #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Тука е 100% мајчин FSX-SP2 FSND Боинг-727 200, со комплетна, динамична виртуелната пилотската кабина. Однесување во реални лет тестиран од страна на вистински пилоти. На мерачи се нагодени на точност за реални операции.

4 се доставуваат inlcusive: Amercian ерлајнс, Viasa, северозападниот дел, Луфтханза
Додаток на многу добар квалитет!

Ви благодариме на Alejandro Rojas Lucena за неговиот вид проверка дозвола неговиот сајтhttp://www.simviation.com/fsnd/

историја

Боинг 727 беше, за долго време, авион на светот најмногу популарни. На 727 полета за прв пат во 1963. Дизајнот на 727 е резултат на компромис помеѓу Јунајтед ерлајнс, American Airlines и Источна ерлајнс во текот на конфигурацијата на Боинг 707 наследник. Јунајтед ерлајнс сака со четири мотори за летови на аеродромите на повисоки надморски височини, особено нејзината платформа мапирање Меѓународниот аеродром Стејплтон. Американ ерлајнс сака авиони близнак-мотор за ефикасноста причини. Источна ерлајнс се надева на трета мотор за летови на Карибите. Конечно, три авиокомпании се согласија за три, а со тоа се роди 727.

На 727 беше голем успех со сите авиокомпании во светот, благодарение на неговата способност да слета на пократки писти, а служи средни растојанија. Ова им овозможи на авиокомпаниите за да се привлечат патници од преполн градови имаат аеродроми, но помала кон меѓународниот туристички дестинации.

Една карактеристика што го даде 727 неговата способност да слета на пократки писти беше специјален дизајн на своите крилја. Со проширување на распоредувањето на клапи и крајните рабови, 727 речиси можеше да го удвои лого површина, која му е дозволено да лета со голема стабилност по многу ниски брзини Извор Википедија
FSND Боинг-727 200 за FSX-SP2 Превземи
јазици