јазици

Posky Боинг 777-300ER Филипините ерлајнс FSX и P3D

HOT
Големина 89.2 MB
Превземања 63 322
Created 29-04-2011 00:56:45
Changed 26-02-2017 11:31:11
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот отворено небо (POSKY), Jasz Espi надворешен http://www.freeskyproject.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Нови мерачи, нови 2D панел, нови финансиски менаџмент и контрола, нови soundset, текстури компатибилен P3D, инсталерот v10.1
А убава Боинг-777 300, со Филипините ерлајнс repaint, националната авиокомпанија на Филипините.
Авиокомпанијата, со седиште во Филипините Народната банка финансиски центар во Pasay City, е основана во 1941 и е најстариот комерцијална авиокомпанија на компанијата во Азија.

Вклучува и виртуелни пилотската кабина (стандардно FSX) комплетен пакет.

Еве на меѓународни дестинации заслуженото од страна на компанијата:
Имајте на ум дека тоа е дел од Европската црната листаВо Филипини:

Posky Боинг 777-300ER Филипините ерлајнс FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици