јазици

Боинг 727-200 Напредно FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 62.8 MB
 • Превземања 50 541
 • Креиран -29 05 2011-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, ажурирање од страна на Б.К.
Освежено на 06 / 03 / 2018: Додаден GPWS, Panel.cfg конвертиран од германски на англиски јазик, фиксни помали грешки, додадени 727 изведба, процедури и ограничувања PDF во фолдерот со документи.

Освежено на 04 / 09 / 2017: Сега компатибилен Prepar3D v4, верзија за автоматско инсталирање 10, модифицирана динамика на летот, пореална, потрошувачка на гориво пореална, додадени сопствени звуци, рудиментарен временски радар.
Боинг 727-200 (Pax и брод) напредна мајчин верзија за FSX SP2 и забрзување. Доаѓа со 2D панел и виртуелен кабина, плус еден FMC што работи! Вклучува две препрати: Pacific Air Express EFLP ADVA RSBK (INS) и HAPAG (FMC). компатибилен мултиплеер по дифолт. Исто така вклучува и многу ажурирања. Прочитајте го упатството.

Боинг 727 беше за многу долго време, повеќето популарни во светот на авиокомпанијата. На 727 полета за прв пат во 1963.

Дизајнот на 727 е резултат на компромис помеѓу Јунајтед ерлајнс, American Airlines и Источна ерлајнс од конфигурацијата на наследник на Боинг 707. Јунајтед ерлајнс сака четири за летовите на аеродромите на повисоки надморски височини, особено нејзиното центри Меѓународниот аеродром Стејплтон. Американ ерлајнс сака авиони близнак-мотор за ефикасноста причини. Источна ерлајнс се надева на трета мотор за летовите на Карибите. Конечно, три авиокомпании се согласија за trijet. Така е роден на 727.
 • Автор: Томас Рут, ажурирање од страна на Б.К.
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 62.8 MB
 • Превземања 50 541
 • Креиран -29 05 2011-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, ажурирање од страна на Б.К.

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици