јазици

ВМФ Боинг 747-400LCF Dreamlifter FSX

HOT
Големина 27 MB
Превземања 25 945
Created 30-05-2011 11:20:07
Changed 07-06-2012 00:41:06
лиценца freeware надворешен
Автор: Бесплатен проект Скај надворешен http://www.freeskyproject.com
Превземи За FSX & Steam Edition #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Боинг 747 голем товар товарен (LCF), исто така познат како Dreamlifter е изменета Боинг-747 400 се користи за транспорт и авиони делови од различни добавувачи за Боинг. Таа е слична на Ербас A300-600ST рече: "белуга".

Врвен додаток за FSX со исклучителен квалитет! Овој пакет вклучува модел 3D со многу подвижни делови, вклучувајќи возила (види слики), користење на панелот "Posky алатка" за пристап до сите анимации. Вклучува сопствени звуци од вистински 747 400-, виртуелна пилотската кабина и 2D (стандардно FSX) прилагодени на оваа верзија, специјални ефекти, ноќта осветлување итн .. Ве молиме прочитајте ги упатствата за Повеќе информации
ВМФ Боинг 747-400LCF Dreamlifter FSX Превземи
јазици