јазици

POSKY Боинг B737-900 Алјаска ерлајнс FSX

HOT
Големина 44.5 MB
Превземања 28 898
Создаден 02--01 2012 05: 43: 17
Промени 07 06--2012 00: 40: 28
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот отворено небо ажурирани од страна на Кевин McDermott надворешен http://www.freeskyproject.com/
Превземи За FSX & Steam Edition #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Нова генерација (737NG) опремени со CFM56-7B и кокпит ултра-модерниот сите дигитални.
Веќе се произведени повеќе од 1200 единици на оваа генерација.

Боите на Алјаска ерлајнс, на авиокомпанијата САД. Таа работи домашни и меѓународни летови во Северна Америка од филијала на Меѓународниот аеродром Меѓународниот аеродром во Сиетл-Такома, Тед Стивенс Енкориџ, на меѓународниот аеродром во Портланд и меѓународниот аеродром во Лос Анџелес. Тоа е со седиште во Сиетл, Вашингтон, САД.

Вклучува убави звуци, ефекти, FSX 737 стандардните виртуелна пилотската кабина со подобрувања. Тест неа!
POSKY Боинг B737-900 Алјаска ерлајнс FSX Превземи
јазици