јазици

POSKY Boeing B737-900 Алјаска ерлајнс FSX

ИНФОРМАЦИИ

Новата генерација (737NG) опремена со CFM56-7B и ултрамодерна со сите дигитални кокпити.
Веќе се произведени повеќе од единиците на 1200 од оваа генерација.

Боите на Алјаска ерлајнс, американска авиокомпанија. Таа работи домашни и меѓународни летови во Северна Америка од центарот на меѓународниот аеродром Сиетл-Такома, аеродромот Тед Стивенс, Меѓународниот аеродром во Портланд и Меѓународниот аеродром во Лос Анџелес. Таа е со седиште во Сиетл, Вашингтон, САД.

Вклучува убави звуци, ефекти, FSX Стандардна виртуелна кокпита 737 со подобрувања. Тестирајте го!
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици